Drewniane meble

Dlaczego warto?

Wszyscy wiemy, że meble z drewna to dobry wybór… ale dlaczego? W poniższym tekście przybliżymy Ci ich najlepsze właściwości oraz przedstawimy kilka argumentów za ich zakupem.

Forma

Świat prze do przodu, a wraz z nim meblarski fach. W dzisiejszych czasach forma krzeseł i stołów ograniczona jest jedynie przez ludzką wyobraźnię. Obok tradycyjnych i masywnych projektów dumnie kroczą fantazyjne kształty i designerskie linie. Dodajmy do tego oryginalne nogi, wyprofilowane blaty i ścięte krawędzie, a otrzymamy mebel z rodzaju tych niepowtarzalnych.

Unikalność

Drewno drewnu nierówne i to dosłownie! Stare meblarskie powiedzenie mówi, iż nie ma dwóch takich samych kawałków drewna… i jest to fakt. Decydując się na meble z drewna, możemy być pewni, że otrzymamy unikalny produkt, który będzie jedyny w swoim rodzaju

Wytrzymałość

Trwałość to jedna z największych zalet, którymi cechują się meble z litego drewna. Dodając do tego odpowiednią i sumienną konserwację sprawimy, że drewniane krzesło czy stół posłużą nam przez wiele lat, a przy odpowiednim staraniu, z sukcesem przetrwają kolejne pokolenia. W Aurze wiele naszych mebli z drewna otrzymuje dodatkową ochronę w postaci warstwy olejowosku twardego, co sprawia, iż niestraszne im są nawet ciężko zmywalne plamy z m.in. wina czy kawy.

Naturalność

Dla niektórych może zabrzmieć to nieco dziwnie, ale drewniane meble są zdrowe! Dzięki zastosowaniu całkowicie naturalnych surowców (w tym ekologicznych bejc i lakierów) nie wpływają one negatywnie na organizm. Dodatkowym atutem jest fakt, iż posiadają właściwości antystatyczne, co oznacza, że nie przyciągają zbyt wiele kurzu – dobra wiadomość dla alergików. Meble z drewna dobrze radzą sobie również z wilgocią, skutecznie oddając ją otoczeniu, przez co pozytywnie wpływają na zdrowie domowników.

Jakość

Decydując się na drewniane meble, szczególnie od polskich producentów, możesz liczyć na to, że cena będzie równa jakości. Rodzimi rzemieślnicy znani są na całym świecie z wzorowego podejścia do tworzenia stołów czy krzeseł, a ich dbałość o detale stała się naszą wizytówką. Wybierając meble z oferty Aury, możesz być pewny, że znajdziesz się w dobrych rękach.