Jak urządzić 50-metrowe mieszkanie?

Popularność mniejszych mieszkań

Mniejsze mieszkania są coraz bardziej popularne. Ich nieduża powierzchnia wcale nie musi jednak oznaczać ścisku i ciasnoty. Poniżej przedstawiamy kilka trików, co zrobić, by z mniejszego metrażu wyciągnąć maksimum, bez drastycznych wyrzeczeń.

Aranżacja małego mieszkania

Każdy kąt ma znaczenie! Przy planowaniu aranżacji swojego wnętrza wykorzystaj każdą możliwą wnękę. W takich miejscach świetnie sprawdzą się duże szafy, ciągnące się od podłogi do samego sufitu, pełne pojemnych szuflad i przegródek – pomieszczą one buty, kurtki czy sprzęty domowego użytku m.in. odkurzacz i deskę do prasowania.  Odpowiednie planowanie to podstawa!

 

Praktyczna kuchnia

Kuchnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Gdy dysponujemy nieco mniejszym metrażem, dobrym pomysłem jest połączenie jej z salonem, przez co całe mieszkanie optycznie zwiększy nieco swoją wielkość. Rolę umownej granicy z powodzeniem może pełnić zróżnicowana podłoga lub blat przypominający wyspę, oddzielający oba pomieszczenia. Taki zabieg pozytywnie wpłynie na wizualny odbiór naszego wnętrza, przy jednoczesnym rozgraniczeniu ich poszczególnych funkcjonalności.

Okrągły stół

Kolejną sztuczką, która pozwoli wydobyć z małego mieszkania maksimum przestrzeni jest okrągły stół. Dzięki owalnej formie nie zabierze zbyt dużo miejsca i da nam możliwość łatwego dopasowania go do poszczególnych pomieszczeń. Okrągły stół mimo mniejszego rozmiaru w żaden sposób nie traci na funkcjonalności. Świetnym tego przykładem jest stół Fameg Senales, który został wprost stworzony do mniejszych mieszkań. Poza maksymalną stabilnością i niecodzienną stylistyką, jego dodatkowym atutem jest rozkładany blat, który z pewnością przyda się podczas spotkań w liczniejszym gronie. Ten dębowy stół to swego rodzaju must have w miejscach, w których liczy się każdy metr kwadratowy. Zdecyduj się na jasny kolor swojego mebla, a uzyskasz dodatkowy efekt w postaci optycznego powiększenia przestrzeni!

Zaczaruj oświetleniem

Odpowiednie światło może zdziałać cuda. Podczas aranżacji swoich czterech ścian postaw na diody LED, które oprócz mniejszego zużycia energii, skutecznie zadbają o odpowiednie oświetlenie strategicznych punktów w Twoim wnętrzu oraz nadadzą niezapomnianego uroku. 

Mamy nadzieję, że dzięki powyższemu miniporadnikowi przyczynimy się do stworzenia Twojego wymarzonego gniazdka, bez względu na ograniczenia. A jeśli szukasz odpowiednich mebli do Twojego mniejszego mieszkania, sprawdź naszą ofertę .

Miłego mieszkania!