Nogi do stołu – jakie wybrać?

Mówiąc o stole nierzadko mamy przed oczami gruby blat z litego drewna, wokół którego
tętni życie.

To właśnie stół wyznacza centralny punkt wnętrza, w którym się znajduje i jest jego swoistą wizytówką. Jednakże stół to nie tylko blat. Jego równie ważnym elementem są nogi, które zapewniają stabilizację i pełnią rolę solidnej podstawy, by biesiady i spotkania przebiegały
w niezakłóconej atmosferze.

Nogi stołu – niedoceniany element

Nogi stołowe, mimo, iż nie zawsze dostrzegane od razu, z powodzeniem mogą kreować charakter mebla. Dzisiejsza technika umożliwia szeroki wybór form, przez proste i subtelne,
jak stoły ST 1 i ST 14 z naszej oferty, po najbardziej fantazyjne i eleganckie, na których przedzie stół ST 7. Oprócz kształtu i koloru, na ich postrzeganie wpływa również materiał, z którego są wykonane. Drewniany stół z metalowymi nogami stworzy inny klimat wnętrza niż ten sam mebel z nogami z drewna.

Nogi, które tworzą klimat

Wybierając odpowiednią podstawę, niezależnie czy postawimy na stół z drewnianymi
nogami czy też metalowymi, warto odpowiedzieć sobie na pytanie – Jaki klimat wnętrza
chcemy stworzyć? Metalowa podstawa stołu nada naszemu pomieszczeniu industrialnej i loftowej estetyki, a jasny blat z litego drewna w połączeniu z czarną stalą uwydatni przyjemny dla oka, nienachalny kontrast. Świetnie obrazuje to stół ST 10, który oprócz wspomnianych walorów zachwyca również finezyjnym ułożeniem podwójnych nóg. Jeżeli jesteśmy jednak miłośnikami klasyki i szukamy przede wszystkim spokoju i harmonii, warto postawić na w pełni drewniany stół. Nie od dziś wiadomo, że drewno skutecznie rozjaśnia wnętrze i nadaje mu przyjemnego ciepła, tak jak robi to chociażby obecny w naszym katalogu stół ST 11 ponadczasowy klasyk o prostych liniach, z małym puszczeniem oka w postaci nóg osadzonych w kształcie litery „A”.

Stół z niepowyłamywanymi nogami

Meble oprócz świetnej prezencji powinny zawierać w sobie walory praktyczne. Drewniany
stół z metalowymi nogami będzie nieco cięższy, co pozytywnie wpłynie na jego stabilność,
natomiast jego odpowiednik z nogami z drewna pozwoli na większe manewrowanie meblem
wewnątrz pomieszczenia. Wybierając nogi do stołu zwróćmy również uwagę na łatwość ich
demontażu. Nie jest to pierwsza rzecz, o której myślimy podczas zakupu, jednakże w sytuacji
remontu lub przeprowadzki może mieć istotne znaczenie. Niezależnie od materiału, na który się zdecydujemy, drewniane oraz metalowe nogi w stołach Aura zapewnią odpowiednią stabilność, a wykończenie w postaci olejowosku twardego (dla drewna) oraz proszkowego lakieru (dla metalu) zadba o właściwą wytrzymałość i odporność na zużywanie.

Dom stołem stoi

Stół to podstawa Twojego wnętrza, dlatego wybierając odpowiednią podstawę swojego
stołu, zrób to tak, by w jak największym stopniu oddawała pożądany przez Ciebie charakter.

Stołuj się dobrze!