Polskie meble podbijają świat!

Gdyby zapytać Polaków, co według nich jest naszym głównym produktem eksportowym,
mało który odpowiedziałby: meble.

A to właśnie one są jednym z powodów do chwalenia się za granicą. Szacuje się, iż rynek, na którym polskie meble operują, sięga wartości niemal 50 miliardów złotych rocznie. Kupuje od nas cały świat, a nasze aspiracje nie gasną i ze znanym nam polskim uporem gonimy lidera, którym są Niemcy.

Polska meblem stoi


Jesteśmy świadomi, iż nasz kraj znajduje się na meblowym podium, dlatego czerpiemy z tego
całymi garściami. To właśnie dlatego Aura stała się miejscem, w którym polscy producenci mebli mogą czuć się jak w domu i to głównie oni zapraszani są do współpracy. Świetnym przykładem jest marka Fameg – istniejąca już niemal 140 lat polska firma, którą z pewnością
można nazwać chlubą polskiego wzornictwa. Tworzą oni charakterystyczne meble gięte o wyjątkowej trwałości i ponadczasowym designie, a ich najbardziej rozpoznawalnym produktami są drewniane krzesła. Nie zwalniają jednak tempa, cały czas powiększając asortyment o stylowe hokery i wygodne sofy, które zachwycają klasycznymi liniami i najwyższej klasy sztuką rzemieślniczą.


Gdy mowa o rzemiośle, zbrodnią byłoby nie wspomnieć, dlaczego polskie meble darzone są aż taką dużą sympatią na świecie. Otóż w przeciwieństwie do ich dalekowschodnich odpowiedników charakteryzuje je wysoka jakość materiałów, dokładność w dopracowaniu
detali oraz pewność zamówień. Polscy rzemieślnicy dokładają wszelkich starań, by produkty
wychodzące spod ich rąk były wykonane zgodnie ze sztuką oraz z powodzeniem służyły i
zdobiły nasze wnętrza przez lata. 

Polskie meble a meble z Polski


W kwestii rodzimych mebli wartym podkreślenia jest również fakt, iż nie każde meble z polski to
polskie meble. Planując zakup krzesła czy sofy zwróćmy uwagę na producenta. Częstą sztuczką stosowaną przez wytwórców jest rejestrowanie firmy w naszym kraju, co pozwala im określać wytwarzane przez nich meble jako polskie. Jeżeli jednak zależy nam na produktach, które realnie wyszły spod ręki rodzimych rzemieślników, sprawdźmy czy oprócz siedziby firmy, ich produkcja również odbywa się w naszym kraju. Przykładem producenta, który tworzy od początku do końca meble w Polsce jest wcześniej wspomniana już firma Fameg, której meble od pomysłu do powstania realizowane są w kraju nad Wisłą.


Jak widać hasło „dobre, bo polskie” to nie tylko slogan, ale realny wyznacznik, którym
powinniśmy kierować się podczas urządzania naszego wymarzonego wnętrza, jeśli zależy
nam na jakości i użyteczności przez długie lata.

Sprawdź ofertę Polskich mebli od  Fameg – KLIKNIJ